Panevėžio krepšinio lyga

1. KKK Mindaugietis 0 0 0   0
,,Geležinio Vilko” pirmenybės, kariuomenės I etapas

1. Vaidotėnas              
2. Algirdėnas              
3. HB Mindaugietis              
4. Logistikos BN              
Lietuvos kariuomenės pirmenybių II etapas C pogrupis

 

 

  

 

1. Vaidotėnas
2. HB Mindaugietis
3. Mokomasis pulkas
4. KOP Aviacijos bazė
5. KASP 2 R

 

 

 

 

Lietuvos kariuomenės pirmenybių III etapas

 

 

 

 

1. KASP 1 R
2. Gedimino štabo BN
3. Dragūnas
4. HB Mindaugietis


 

 

ISTORIJA

Daugelį metų būrelis krepšinį suprantančių, mokančių ir norinčių žaisti Karaliaus Mindaugo bataliono karių svajojo įkurti bataliono krepšinio komandą, kuri garbingai atstovautų Mindaugo batalioną, tiek Panevėžio mieste, tiek kasmet organizuojamose Lietuvos kariuomenės krepšinio pirmenybėse. Ilgą laiką dėl vienų ar kitų aplinkybių tam neturėjome galimybių. Aplinkybių būta pačių įvairiausių, pradedant laisvesnio laiko stygiumi ,,ganant“ privalomosios pradinės karo tarnybos karius, skeptišku buvusių vadų požiūriu į komandą, baigiant ,,namų“ sporto salės tinkančios rengti krepšinio varžybas neturėjimu.

2009 m. Lietuvos kariuomenei atsisakius privalomosios pradinės karo tarnybos karių, batalionas buvo stiprinamas kariais ,,profesionalais“. Naujų karių gretose, be abejo, radome bendraminčių – žmonių taip pat neabejingų krepšiniui, žaidusių įvairaus lygio komandose, praėjusių įvairias krepšinio mokyklas.

 Grįžome prie senos svajonės ir 2009 m. rudenį subūrėme bataliono krepšinio komandą ,,Mindaugietis“

Pirmasis sezonas komandai buvo itin sėkmingas, komanda buvo tarsi kumštis, visi gynėme savo seną svajonę. 2009/10 m. krepšinio sezone tapome motorizuotosios pėstininkų brigados ,,Geležinis Vilkas“ čempionais. Panevėžio miesto II lygos krepšinio pirmenybėse iškovojome ketvirtą vietą, įveikę ne vieną lygos senbuvę. Tais metais II lygoje žaidė rekordinis komandų skaičius – net dvidešimt trys. ,,Mindaugiečio“ komandą visu 100 procentų sudarė Mindaugo bataliono kariai. Tai buvo niekuo neįpareigojantis sezonas – tiesiog patikrinome patys save, ką mes galime, ko mes verti.

Antrasis sezonas buvo jau kitoks. Pajutę pergalės skonį planavome žengti pirmyn, aukštyn. Išsikėlėme komandos tikslus. Komandą pastiprinome dviem ,,legionieriais“ – žaidėjais ne kariais. Vienas jų pasižymėjęs kaip snaiperis ir šiandien sėkmingai žaidžia komandos pagrindinėje sudėtyje. Tačiau mūsų komandos tikslus ir siekius gerokai pakoregavo tiesioginės mūsų pareigos – tarnyba kariuomenėje. Trys startinio penketo žaidėjai rengėsi tarptautinei misijai Afganistane ir lemiamose atkrintamosiose kovose padėti komandai jau negalėjo. Negana to, pagrindinis mūsų ,,centras“ karinių mokymų metu buvo sunkiai sužeistas. Kariui buvo gelbėjama gyvybė. Šis įvykis psichologiškai taip pat palietė ir komandą. Šios aplinkybės tiesiogiai įtakojo mūsų galutinius rezultatus, likome tik vienuoliktoje vietoje  Panevėžio miesto II lygos krepšinio pirmenybėse. Kariuomenės pirmenybėse dėl minėtų aplinkybių komanda nedalyvavo.

Abu sezonus komanda buvo išlaikoma žaidėjų asmeninėmis lėšomis. Nedidelę finansinę paramą gavome tik iš karininkų klubo bei keleto bataliono karių. Senosios bataliono aprangos pamažu prarado savo prekinę išvaizdą, pabrango varžybų aptarnavimo mokestis, sporto salės nuoma. Komandos nariams savo asmeninėmis lėšomis išlaikyti komandą tapo pernelyg sudėtinga. Reikėjo ieškoti išeities iš susidariusios padėties. Reikėjo kažko naujo.

Išeitį radome. 2011 m. vasario 1 d., trylika tuometinės komandos narių įsteigėme oficialų klubą – karių krepšinio klubas ,,Mindaugietis“, kurio teisinė forma – asociacija. Klubas gavo paramos gavėjo statusą, kuris suteikia galimybę gauti paramą iki 2 procentų už praėjusius metus nuo sumokėto pajamų mokesčio, taip pat atsirado lankstumas, žymiai didesnės galimybės ieškant rėmėjų…

Rėmėjai