Lietuvos kariuomenės pirmenybių II etapas C pogrupis

Lietuvos kariuomenės pirmenybių III etapas

2. Gedimino štabo BN
3. Dragūnas
4. HB Mindaugietis

Lyderių dvikova

2023-01-31. Vakar, vėlai vakare, karių krepšinio klubas ,,Mindaugietis” susitiko su turnyrinės lentelės kaimyne, iki šiol lyderiavusia ,,Bingo Taksi” krepšinio komanda. Po labai atkaklios kovos, rungtynių pabaigoje išsigelbėję, kariai pratęsimo metu, vis tik palaužė varžovus ir iškovojo pergalę, rezultatu 79 – 75 (22-18, 9-18, 18-21, 21-13, 9-5). Tai buvo vienos svarbiausių šio sezono dvikovų: karių ekipa siekianti reguliariojo sezono nugalėtojų titulo, po praeitos savaitės pralaimėjimo, pralaimėti teoriškai jau nebegalėjo, arba pralaimėjimas būtų kariams maksimaliai komplikavęs padėtį turnyrinėje lentelėje. Tai buvo lygiaverčių varžovų dvikova, susitiko dvi vienodo pajėgumo komandos. Rungtynių pradžią geriau pradėjo kariai ir jau trečią minutę jie turėjo 9 taškų persvarą 11-2, tačiau po varžovų paimtos minutės pertraukėlės ir po karių startinio penketo rotacijos vaizdas po truputį pradėjo keistis varžovų naudai, pamažu varžovai atsitiesė, išlygino žaidimą bei pradėjo tirpdyti karių ekipos persvarą. Antrąjame ketvirtyje karių puolimas beveik sustojo, per ketvirtį kariai pelnė tik 9 taškus ir į pertrauką jau išėjo su nedideliu, tačiau deficitu. Trečiajame ketvirtyje varžovai dar padidino apsukas ir pasiekė jau apčiuopiamą 13 taškų persvarą. Ketvirtajame ketvirtyje norint pavyti varžovą jau reikėjo dirbti iš peties. Likus šiek tiek daugiau negu 1 minutei iki rungtynių pabaigos varžovai dar pirmavo 6 taškais, tačiau kariai nesubyrėjo, sunkiai dirbdami gynyboje paskutinėmis sekundėmis išlygino rungtynių rezultatą ir išplėšė pratęsimą. Pratęsimas tai pat nebuvo lengvas, tačiau jį geriau sužaidė kariai iškovodami labai svarbią pergalę, kuri vėl leido sugrįžti į turnyrinės lentelės viršūnę. Lygių varžovų dvikovą atspindi ir labai panaši statistika: prasižengėme 20 kartų, varžovai 21, pataikėme tik 6 iš 32 tritaškių, tačiau ir varžovai pataikė tik 7 iš 32, greitose atakose pelnėme 13 taškų, varžovai 11…

Vakar prie mūsų pergalės svariausiai prisidėjo puikią formą demonstruojantis mūsų centras Aras Jukna, kuris surinko trigubą dublį: atkovojo 12 kamuolių, pelnė 29 taškus ir surinko 34 naudingumo balus. Didelį indėlį siekiant pergalės įdėjo Domantas Burneika, kuris pačiu sunkiausiu momentu ėmėsi lyderio vaidmens ir atsakomybės. Puikų darbą gynyboje nuveikė Martynas Martinkus atkovojęs net 13 kamuolių, tačiau labiausiai džiugina tai, kad vis tik laimėjo komanda, visi aikštėje pabuvoję žaidėjai atidavė visas jėgas pergalei pasiekti, o geri ir savalaikiai trenerio sprendimai padėjo galutinį tašką. Šia pergale labai džiaugiamės. Šį sezoną, kol kas tai pati svarbiausia pergalė…

Lyderių dvikovoje karių ekipai taškus pelnė: Aras Jukna 29, Domantas Burneika 14, Tomas Urbonas 11, Matas Sabaliauskas 7, Ernestas Umbra 7, Martynas Martinkus 7, Edgaras Šlaitas 4. Naudingumas: Aras Jukna 34, Tomas Urbonas 14, Martynas Martinkus 12, Domantas Burneika 5, Ernestas Umbra 5, Matas Sabaliauskas 4, Paulius Kripaitis 4.