Lietuvos kariuomenės pirmenybių II etapas C pogrupis

Lietuvos kariuomenės pirmenybių III etapas

2. Gedimino štabo BN
3. Dragūnas
4. HB Mindaugietis

Varžovus reikia gerbti…

2022-12-07. Vakar vakare karių krepšinio klubas ,,Mindaugietis”, Panevėžio krepšinio lygoje, patyrė pirmąjį šio sezono pralaimėjimą. Juos, po pratęsimo, rezultatu 84 – 81 (13-14, 17-19, 26-12, 14-25, 14-11) įveikė ,,Panevėžio balso” krepšinio komanda. Reikia pripažinti, tai buvo neplanuotas pralaimėjimas. Gaila, tačiau pradėjome barstyti turnyrinės lentelės taškus. Turėjome realią galimybę po šio turo likti vienvaldžiais lyderiais, tačiau eilinį kartą pasitvirtino taisyklė, ,,neperšokęs griovio, nesakyk op”. Dar nesužaidę šių rungtynių, rūbinėje prieš jas, jau planavome centrinį kitos savaitės mūšį su ,,Bingo Taksi”, kuriame galvojome pasimatys mūsų tikrasis šio sezono pajėgumas. Tačiau mūsų tikrasis pajėgumas deja, bet pasirodė anksčiau negu buvo planuota. Pralaimėjome pirmenybių vidutiniokams, kurie į rungtynes atvyko tik šešiese, realiai žaidė be keitimų, praktiškai penkiese. Mūsų ekipa vakar turėjo dešimt žaidėjų, nei daug nei mažai, – dvigubą rezervą. Lėtai ir protingai žaisdami varžovai mūsų komandą įvėlė į klampų žaidimą, patys brangino kamuolį, rengė ilgas atakas, o iki atakos pabaigos likus 3 – 4 sekundėms dūrė kariams skaudžius dūrius. Ypač karius baudė ir vakar buvo tiesiog nesustabdomas Arnas Samalionis, kuris per rankas leido tritaškį, po tritaškio, kurių viso suleido 8, o iš viso pelnė net 37 taškus! Grįžtant prie rungtynių pradžios, matydami apšilinėjant tik 6 varžovų krepšininkus, patys turėdami itin solidžią priekinę liniją, dar nežaidę, jau patikėjome pergale. Du pirmuosius kėlinius žaidę apylygiai, vietoje to, kad būtume spaudę, varginę varžovus, kurie su kamuoliu po aikštelę vaikštinėjo, sutikome su jų diktuojamu tempu ir užsiliūliavome. Visi tikojomės, kad kai reikės, spurtuosime ir kažkuris iš komandos lyderių truktelėjęs komandą į priekį, uždarys rungtynes. Bet to lyderio taip ir neatsirado, niekas komandos į priekį netruktelėjo, dar blogiau prastai gindamiesi ir darydami klaidas 14 taškų skirtumu pralaimėjome trečiąjį kėlinį ir pamatėme, kad artėja pralaimėjimas. Vienintelis teigiamas dalykas, kad įvaryti į kampą, nesileidome sumindomi ir ketvirtajame kėlinuke, sunkiai dirbdami,  įgytą deficitą vis tik panaikinome, rezultatą išlyginome ir net galėjome iškovoti pergalę. Esant lygiam rezultatui likus 3 sekundėms iki rungtynių pabaigos, varžovai prie savo krepšio prarado kamuolį, o mes prametėme iš artimos distancijos. Iškovoję pratęsimą, akimirką patikėjome, kad išsigelbėjome ir vis tik pergalę iškovosime, tačiau pratęsimas prasidėjo dvejomis nesėkmingom mūsų atakomis, o nesulaikomas varžovų lyderis A. Samalionis per rankas smeigė iš eilės du tritaškius ir vėl truktelėjo savo komandą pergalės link. Varžovų nebepavijome, nors turėjome paskutinį tolimą metimą, kuris vėl galėjo rezultatą išlyginti. Jo nepataikėme ir patyrėme pralaimėjimą. Varžovai vakar buvo verti pergalės, jie įdėjo daug pastangų į puikią pergalę ir ją pelnytai iškovojo. Na, o mūsų ekipoje vakar nesiklijavo niekas: vienam varžovui leidome pelnyti net 37 taškus, padarėme 26 klaidas, praradome 16 kamuolių, surinkome 23 pražangas, kai tuo tarpu turėdami solidžią priekinę liniją varžovus privertėme prasižengti tik 12 kartų, tragiškai metėme iš toli, pataikėme tik 8 tritaškius iš 33 išsimestų, tai yra tik 24 procentai… Niekas iš mūsų ,,mažųjų” krepšininkų nesugebėjo kamuolių nusiųsti iki aukštaūgių, šie beveik visus taškus susirinko tik savo ūgio dėka, atkovoję kamuolius po krepšiu ir pataisydami netaiklius metimus. Be keitimo žaidę varžovai, greitose atakose pelnė net 18 taškų!

Viską apibendrinant darome išvadą – per daug gerai galvojome apie save. Pamatėme, kad esame eilinė komanda, o be pastangų, noro ir sunkaus darbo, pergalės pačios neateis. Šiuo atveju didelę dalį atsakomybės už pralaimėjimą turėtų prisiimti treneris, kuris pirmoje rungtynių pusėje neišsireikalavo iš žaidėjų įdėti daugiau pastangų, ypač gynyboje. Šaltas dušas kartais gerai. Labai norisi tikėti, kad tai bus į naudą. Na, o ar taip ir bus pamatysime jau netrukus, pirmadienio super dvikovoje su ,,Bingo Taksi”.

Taškus rungtynėse pelnė: Aras Jukna 18, Domantas Varaškevičius 16, Tomas Urbonas 14, Vilhelmas Tallat-Kelpša 14, Tomas Miškinis 11, Arnas Stankevičius 5, Paulius Kripaitis 2, Titas Kriščiūnas 1, Lukas Bajoriūnas 0, Dainius Semėnas 0.

Naudingumas: Aras Jukna 25, Tomas Urbonas 22, Tomas Miškinis 14, Vilhelmas Tallat-Kelpša 14, Domantas Varaškevičius 12, Paulius Kripaitis 4, Titas Kriščiūnas 2, Dainius Semėnas -1, Lukas Bajoriūnas -1, Arnas Stankevičius -4.