2. KKK Mindaugietis
3. Shotas Karčema
4. BC Jūsų Panevėžys

Niekada nenuvertink priešininko…

2022-03-17. Niekada nenuvertink priešininko. Mes, kariai stengiamės vadovautis šia auksine taisykle karyboje, o vakar vakare ši taisyklė pasirodė galiojanti ir krepšinio aikštelėje. Kaip ir minėjome vakar karių krepšinio klubas ,,Mindaugietis”, vienas iš šio sezono PKL autsaiderių susitiko su vienais iš PKL lyderių, ,,Romeogym” krepšinio komanda, kuri yra RKL lygio komanda, kurią treniruoja buvęs ,,Mindaugiečio” treneris Žydrūnas Valuckis.  Taigi grįžtame prie rungtynių.  Dėl daugeliui suprantamų priežasčių, kaip jau mums šį sezoną įprasta, į varžybas susirinkome tik septyniese, be trijų startinio penketo žaidėjų. Pilnos sudėties varžovams tikriausiai pasirodėme, tiesiog negalintys kažką rimtesnio nuveikti. Na, o mūsų vyrukai atsidūrę tokioje padėtyje, kai prarasti nėra ko, tiesiog nutarė garbingai pasipriešinti varžovams. Varžovai rungtynes pradėjo lėtai, vangiai ir matyt tikėjosi mus tiesiog ,,užvakščioti”. Anaiptol mūsų krepšininkai, pademonstravę darnią, kietą gynybą, patvirtino dar vieną nerašytą krepšinio taisyklę: ,,kai sunkiai dirbdamas apsigini ir užpulti tampa lengviau”. Pasinaudoję varžovų startiniu vangumu, pajutome, kad ir puolime šį vakarą galime kažką nuveikti. Atsirado motyvacija, perėmėme kelis kamuolius, įmetėme kelis labai reikalingus tolimus metimus, surengėme kelias greitas kontratakas ir pirmajį ketvirtį laimėjome 20 – 16. Sakoma apetitas atsiranda bevalgant, kodėl taip pat nepasigrūmus ir antrajame ketvirtyje? Antrasis ketvirtis buvo pakankamai panašus į pirmąjį, sukaustę varžovus gynyboje, taip pat gerai sužaidę puolime, antrąjį ketvirtį laimėjome rezultatu 19 – 9 ir į didžiąją pertrauką išėjome turėdami jau apčiuopiamą 14 taškų persvarą. Žinoma tai buvo tik pusė darbo. Visi puikiai supranta, kad šiuolaikiniame krepšinyje 14 taškų persvara po dviejų kėlinių tikrai dar negarantuoja pergalės, todėl nesustojome ir po pertraukos. Varžovai bandė greitai tirpdyti mūsų persvarą, bandė spausti, vėl pasipylė klaidos, na, o fantastinis mūsų šio vakaro kolektyvas, tomis klaidomis naudojosi ir vėl baudė varžovus. Laimėjome ir trečiajį ketvirtį, šį kartą rezultatu 23 – 15. Na, o po trijų kėlinių turint 22 taškų persvarą, nors ir jaučiant didelį nuovargį, tiesiog buvo privaloma atsilaikyti ir ketvirtąjį. Pasinaudojus varžovų panika ketvirtojo kėlinio pradžioje, vėl kelios gražios atakos ir mūsų persvara pasiekia 27 taškus! Nerealu. Varžovai dar labiau didina spaudimą, nuovargis daro savo (keistis praktiškai nėra galimybės), pradedame vėluoti gynyboje, nebeužpuolame, tačiau stengiamės ilgai kontroliuoti kamuolį ir tiesiog deginti laiką. Ketvirtą ketvirtį pralaimėjome rezultatu 11 – 20, tačiau išsaugojome pusę susikrauto pranašumo ir iškovojome puikią pergalę, rezultatu 73 – 60.

Nors ši pergalė iš esmės turnyrinėje lentelėje, galutinėje rikiuotėje, mums greičiausiai jau nieko nebepakeis, liksime aštunti, tačiau emociškai tai buvo viena saldžiausių pergalių klubo istorijoje, kuri žaidėjų širdyse tikėkimės pažadins viltis ir kovotojų mentalitetą atkrintamosiose rungtynėse, nežiūrint į tai, kad tai bus reguliariojo sezono nugalėtojas…

Kalbant apie vakar besikovusius žaidėjus, apie individualų pasirodymą, daug kalbėti neverta. Laimėjo komanda. Visi aikštelėje pabuvoję krepšininkai vakar atidavė visą save. Na, gal pasidžiaugti būtų galima mūsų vakarykščiu varikliuku, broliu, Arnu Sketeriu, kuris rodosi tikrai grįžta į savo geriausią formą. Greitis, ištvermė, puikus darbas gynyboje, vėl, antrose rungtynėse iš eilės pelnyti 26 taškai, rodo puikią žaidėjo formą. Taip ir toliau Arnai…

Žaidėjų indėlis į vakarykštę pergalę: taškai/naudingumo balai: Arnas Sketeris 26/23, Darius Kadžionis 10/15, Mindaugas Daunora 10/10, Rolandas Čerškus 10/9, Lukas Bajoriūnas 9/16, Ignas Gutmanas 8/14.